CalendarCalendar  ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Rregullorja

Shko poshtė 
AutoriMesazh
artist
Admin
Admin


Numri i postimeve : 38
Registration date : 17/08/2008

MesazhTitulli: Rregullorja   Fri Aug 22, 2008 5:55 am

Rregullorja e forumit:

1 - Postimet nė forumin "PermetiOnline" duhet tė jenė nė gjuhėn shqipe, kėtu pėrjashtojmė disa raste si nė citime, tekste kėngėsh, etj.

2 - Postimet tuaja bėhen publike nė momentin kur ju i shkruani dhe postoni ato nė forum, dhe forumi nuk mban pėrgjegjėsi pėr keqpėrdorimin e postimit tuaj nga palė tė treta.

3 - Ēdo postim duhet t'i pėrmbahet temės pėrkatėse, dhe ēdo temė e re duhet tė jetė nė forumin pėrkatės. Nė rast tė kundėrt postimet do modifikohen ose fshihen nga stafi.

4 - Tė evitohet dublikimi temave. Perpara se tė hapni njė temė tė re, kontrolloni nėse njė temė e ngjashme ekziston apo jo.

5 - Ndalohet pėrdorimi i fjalorit banal dhe ofendues. Thyerja e kėtij rregulli do te sjellė paralajmėrim pėr pėrjashtimin tuaj nga forumi.

6 - Postimet me pėrmbajtje raciste, ofendime krahinore, ekstremizėm fetar ose ofendime fetare janė rreptėsisht tė ndaluara. Shkrime tė tilla mund tė ēojnė nė pėrjashtimin tuaj pa paralajmėrim (pėrjashtohet rasti kur dy ose mė shumė antarė qė njihen bėjnė shaka me njėri-tjetrin).

7 - Postimet qė mbajnė materiale pornografike (foto, tekste ose lidhje me faqe tė tilla) do tė fshihen dhe autori tyre do tė pėrjashtohet pa paralajmėrim.

8 - Reklamimi i faqeve tuaja personale me qėllim komercial ėshtė i ndaluar (pėrjashtohet rasti kur ajo faqe jep kontributin e saj pėr Forumin PermetiOnline).

9 - Moderatorėt kanė tė drejtė tė modifikojnė apo fshijnė ēdo postim qė ata e shohin tė arsyeshėm duke u bazuar nė rregullore. Nėse mendoni se postimi juaj ėshtė fshirė apo modifikuar pa tė drejtė, duhet tė ankoheni tek administratori ose tek tema pėrkatėse. Nė rast tė kundėrt nėse sulmoni direkt njė moderator, do tė pėrjashtoheni pa paralajmėrim.

10 - Stafi drejtues i Forumit PermetiOnline nuk mban asnjė pėrgjegjėsi pėr temat e hapura nga anėtarėt e tij, por do tė ndėrhyjė dhe veprojė sa mė shpejt kur kėto tema janė nė kundėrshtim me rregulloren.

11 - Rregullat e mėsipėrme mund tė ndryshohen nė ēdo ēast nga stafi i Forumit PermetiOnline, prandaj jeni tė lutur qė ta lexoni herė pas here kėtė rregullore.Ju urojmė tė kaloni njė kohė tė kėndshme nė Forumin PermetiOnline

- Nga stafi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Rregullorja
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forum :: Rregullorja-
Kėrce tek: